FOCENÍ NEWBORN

Focení newborn – focení novorozených miminek

Ráda bych Vám tu nějak stručně shrnula podstatné informace a odpovědi na otázky, na které se mě často ptáte. Focení newborn je fotografování novorozených miminek a jedná se o velice specifickou disciplínu. Nejvhodnější doba pro takovéto focení je cca okolo desátého dne věku miminka.

Kdy se na focení objednat?

Obvykle mívám termíny obsazené opravdu hodně dlouho dopředu, proto se nebojte objednávat s několikaměsíčním předstihem. To znamená, nebojte se psát již třeba v osmém měsíci těhotenství. Napíšete mi kdy máte termín porodu a já si Vás zapíšu na daný měsíc do fronty.

Jak se objednávat?

Kontaktovat mě můžete přes email, facebook nebo telefonicky. Domluvíme se v jakém měsíci by se mělo focení konat a já si Vás na daný měsíc napíšu do fronty. Na konci měsíce předcházejícího tomu, kdy se má focení konat, se Vám sama ozvu a dohodneme si konkrétní termín.

Jak si mohu vybrat vhodný termín?

Aktuálně se mi jako vhodná metoda k domlouvání termínů osvědčil objednávkový kalendář, který vytvářím na těchto stránkách. Na konci předešlého měsíce tedy všem, které mám zapsané ve frontě čekající na termín v následujícím měsíci, rozešlu odkaz na tento objednávkový kalendář, kde jsou vyznačeny volné termíny a vy si pohodlně můžete sami vybrat den, který Vám bude nejlépe vyhovovat a vyplněním krátkého formuláře si tento den rezervujete. V tomto případě prosím vybírejte cca týden po plánovaném termínu porodu.

Kdy si upřesníme podrobnosti o focení?

Základní informace již od Vás budu vědět z objednávkového formuláře, ale je potřeba den dva před focením si upřesnit, zda budete chtít focení ateliérové nebo venkovní. V případě ateliérového do jakého stylu budeme ladit scény a v případě exteriérového, kde se konkrétně sejdeme. Exteriérové focení maličkého miminka samozřejmě připadá v úvahu v nejteplejší měsíce roku.

Co si vzít s sebou na focení?

Na toto focení s sebou nepotřebujete mnoho věcí. Nemusíte brát žádné oblečení na miminko. Co ale bývá za potřebí je dudlík. Pokud se zarytě nebráníte použití dulíčku u svého miminka, vezměte ho prosím s sebou, protože pro mě je to opravdu veliký pomocník. Na vysvětlenou v čem je to tak veliký pomocníček: při focení miminko přendávám do různých košíků, polohuji a tedy nespí tak tvrdým spánkem jako doma, kde ho uspíte a necháte v klidu spinkat. Je tedy opravdu k nezaplacení, když se při změně polohy může na chviličku uklidnit dudlíčkem a pak spinká dál. Pokud není k dispozici je jediná možnost jak miminko uklidnit a uspat opětovným kojením, které mu nemusí dělat úplně dobře na bříško, čímž se více zneklidní a hlavně přendáváním mezi maminkou a mnou ho opět trochu rušíme. Dalším dobrým pomocníčkem jsou kapičky na prdíky, pokud na ně miminko trpí. Opět jde o to, že je pravděpodobné, že si miminko při focení řekne o kojení trošku častěji než doma a aby ho nezlobilo bříško, je dobré být připravený. Další věc, kterou je dobré mít je náhradní oblečení pro sebe. Když fotíme nahaté miminko schoulené u maminky či tatínka v náručí, může se stát, a stává se, tu a tam nějaká nehoda a je dobré mít se do čeho převléknout. Pokud samozřejmě nekojíte, určitě mít s sebou přichystáno umělé mlíčko. V případě, že jste u mě již absolvovali těhotenské focení a fotili jsme miminko s nějakou hračkou, botičkami apod. můžete s sebou vzít i na toto focení.

Na co se mám připravit?

U tohoto focení je více než u jiných potřeba, aby byla pohodová atmosféra. Vůbec se nemusíte ničeho bát a nervozitu a obavy nechte doma. Ateliér je vytopený bezmála na 30 stupňů tzn. miminku u mě bude krásně teploučko, ale vy se určitě trošku na tuto teplotu připravte a neberte si na sebe dlouhý rukáv. Focení trvá dlouho, ale opravdu se není čeho bát. Trvá okolo tří hodin, převážnou většinu focení ale zabere kojení a uspávání. Miminka nenechávám plakat, pokud vidím, že je miminku nějaká poloha nepohodlná nebo nepříjemná, tak zkrátka fotím jinou, která mu bude příjemná. Maminka (i tatínek pokud se účastní focení) jsou samozřejmě celou dobu přítomni a přihlíží, že se s jejich drahocenným pokladem neděje nic špatného a že se má dobře. U focení nikam nespěchám, pokud je miminko zvyklé půl hodinky se kojit, tak to není vůbec žádný problém a já ráda počkám.

Kdy za focení zaplatím?

Platba probíhá v hotovosti v den focení. Pokud si vybere více fotografií, než jste si při focení zaplatili, je možné mi doposlat za zbylé fotografie částku na účet. Ceny za konkrétní balíčky a za fotografie nad rámec balíčků vždy najdete v sekci CENÍK.

Kdy fotografie uvidím?

Maximálně do tří dnů od focení Vám odešlu odkaz s náhledy a heslem, které bude odkaz po otevření vyžadovat. Po načtení galerie náhledů, si sami vyberete fotografie, které budete chtít retušovat. Výběr provedete tak, že každou vybranou fotografii označíte srdíčkem „favorite“ umístěným nad fotografií a až bude Váš výběr kompletní, pošlete mi informativní email, abych věděla, že se již nebude měnit. Od okamžiku, kdy mi zašlete zprávu, že je Váš výběr konečný bude úprava fotografií trvat cca 3-4 týdny (doba se může lišit v závislosti na aktuální vytížennosti). Hotové retušované fotografie Vám pak odešlu na email přes úschovnu tzn. na email obdržíte odkaz ke stažení.

 

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram