FOCENÍ NOVOROZENÝCH MIMINEK

FOCENÍ NEWBORN – FOCENÍ NOVOROZENÝCH MIMINEK


Ráda bych Vám tu stručně shrnula podstatné informace a odpovědi na otázky, které by Vás mohly zajímat před focením Vašeho nejcennějšího pokladu a na které se mě nejčastěji ptáte. Focení newborn je fotografování novorozených miminek a jedná se o velice specifickou disciplínu. Nejvhodnější doba pro takovéto focení je cca okolo desátého dne věku miminka. Pokud o tomto focení čtete poprvé, bude se Vám možná zdát, že je to příliš brzy na to brát své čerstvě narozené miminko někam do cizího prostředí. Nemusíte se však ničeho obávat. Miminka se v tuto dobu fotí hned z několika důvodů. Jejich spánek je poměrně tvrdý a umožňuje s děťátkem manipulovat a pohybovat, aniž by se budilo či plakalo. Druhým důvodem je, že miminka jsou ještě z bříška, kde byla na prostoru značně omezená, zvyklá být hezky poskládaná a vůbec jim to nevadí, ba naopak je jim to příjemné.

To mě navádí na další téma, které by ve Vás mohlo vyvolávat obavy a to je polohování miminek. Je to bezpečné? Nebude mé miminko plakat? Nebude mu to nepříjemné? Když je svázaný do uzlíčku není mu těsno a nebude ho to a potažmo i mě nějak stresovat? Má odpověď zní: Vůbec ničeho se nebojte. Miminkům volím jen takové polohy, ve kterých je jim příjemně, pokud vidím, že je se miminko necítí komfortně, nesnažím se na sílu o nějakou určitou polohu, ale zvolím takovou, která mu bude vyhovovat. Bezpečnost je u mne vždy na prvním místě. Fotím miminka už řadu let a vím jak s nimi bezpečně manipulovat a polohovat. Fotilo se u mně dokonce několik miminek zdravotních sestřiček, doktorů a vždy odcházeli spokojení a v klidu, že bylo o jejich miminko hezky postaráno. Palčivé téma zejména pak pro tatínky je i uvazování do šátků. Toto je poloha, se kterou začínám fotit vždy každé miminko a to hned z několika důvodů. Když je miminko zavázané v šátku, je nejklidnější a nejspokojenější. Je přesně v takové poloze, ve které byl v bříšku, je v teplíčku a zároveň jde o úlevovou polohu pro miminka, která trpí na bolavá bříška. V této poloze tak 90% miminek usne a pokud usne tvrdě, můžeme přejít k focení rozvázaného miminka.

Všechno bylo naprosto úžasné 👏Práce a trpělivost paní Pšenkové s jejím milým a profesionálním přístupem, ochotou a vstřícným jednáním… takový je už dnes málokdo 🙂Za nás jedině mohu doporučit a smekám před lidmi, co takto s láskou dělají svoji práci a ještě s úsměvem na rtech 🤗👏👍Moc děkujeme! KHAF❤“

„Byla jsem mile překvapená,s jakou profesionalitou a něžností paní Jitka přistupuje k malým miminkům,nejen že umí krásně děti nafotit,ale milý přístup ,laskavost,ochota ,krásné prostředí,to se jen tak nevidí,víme ,že se sem opět vrátíme a budeme se těšit na milou ,příjemnou paní fotografku 

„Úžasný zážitek z Newborn focení! Mockrát děkujeme a vřele doporučujeme! Přístup a profesionalita na jedničku s hvězdičkou �� Těšíme se na fotky �“

„Uzasna spolupráce a nadherne fotky newborn. Byla jsem unesena jak krásné to paní fotografka umí s miminkem. Určitě doporučujeme. 👌🤩“

Další recenze můžete nalézt zde na facebookových stránkách.


KDY SE NA FOCENÍ OBJEDNAT

Obvykle mívám termíny obsazené opravdu hodně dlouho dopředu, proto se nebojte objednávat s několikaměsíčním předstihem. To znamená, nebojte se psát již třeba v osmém měsíci těhotenství. Napíšete mi, kdy máte termín porodu a já si Vás zapíšu na daný měsíc. Na konci předešlého měsíce se domluvíme již trochu konkrétněji na datu, se kterým pak budeme posouvat podle toho, kdy se miminko skutečně narodí. Pokud máte naplánovaný porod sekcí, je možné se již domluvit na pevném datu.


JAK SE OBJEDNÁVAT

Kontaktovat mě můžete přes email, facebook nebo telefonicky. Veškeré kontaktní informace naleznete ZDE


JAK SI MOHU VYBRAT TERMÍN

Aktuálně se mi jako vhodná metoda k domlouvání termínů osvědčil objednávkový kalendář, který vytvářím na těchto stránkách. Na konci předešlého měsíce tedy všem, které mám zapsané ve frontě čekající na termín v následujícím měsíci, rozešlu odkaz na tento objednávkový kalendář, kde jsou vyznačeny volné termíny a vy si pohodlně můžete sami vybrat den, který Vám bude nejlépe vyhovovat a vyplněním krátkého formuláře si tento den rezervujete. V tomto případě prosím vybírejte cca týden po plánovaném termínu porodu.


CO KDYŽ MI TERMÍN NEVYHOVUJE?

Pokud jste v objednávkovém kalendáři nenašli žádný vhodný termín, můžete mi zkusit napsat a třeba se nám zadaří najít schůdné řešení. Bohužel z 90% fotím vždy všední dny dopoledne. I pro mne je focení mým zaměstnáním a přestože své zaměstnání miluji, musím brát ohled na svou rodinu. Proto tedy opravdu důkladně zvažte, zda nemáte možnost vybrat z dopoledních termínů, které jsou k dispozici. Najít totiž odpolední termín v týdnu je pro mne skoro nemožné, protože jezdím s dětmi na kroužky a víkendy, pokud nefotím svatby či dětská tématická rychlofocení, věnuji výhradně rodině.


KDY SI UPŘESNÍME PODROBNOSTI K FOCENÍ

Základní informace již od Vás budu vědět z objednávkového formuláře, ale je potřeba den dva před focením si upřesnit, jaké jsou Vaše a mé představy a dohodnout se, co byste třeba určitě chtěli ve své náhledové galerii vidět a nebo naopak co se Vám příliš nelíbí. Samozřejmě i já mám nějaký svůj styl a pokud se mi nebude líbit nějaká Vaše představa, je dobré si to před focením ujasnit.


CO SI S SEBOU VZÍT NA FOCENÍ

Na toto focení s sebou nepotřebujete mnoho věcí. Nemusíte brát žádné oblečení pro miminko. Miminka fotím obvykle buď v šátcích, nahá a nebo ve vlastních oblečcích. Co ale bývá zapotřebí je dudlík. Pokud se zarytě nebráníte použití dudlíčku u svého miminka, vezměte ho prosím s sebou, protože pro mě je to opravdu veliký pomocník. Na vysvětlenou v čem je mi tolik užitečný: při focení miminko přendávám do různých košíků, polohuji a tedy nespí, tak tvrdým spánkem jako doma, kde ho uspíte a necháte v klidu ležet na jednom místě. Je tedy opravdu k nezaplacení, když se při změně polohy může na chviličku uklidnit dudlíčkem a pak spinká dál. Pokud není k dispozici je někdy jediná možnost, jak miminko uklidnit a uspat opětovným kojením, které mu nemusí dělat úplně dobře na bříško, čímž se více zneklidní a hlavně přendáváním mezi maminkou a mnou ho opět trochu rušíme. Pokud Vaše miminko trpí na koliky, klidně s sebou vezměte i Espumisan, nebo jiné vhodné kapky, na které jste zvyklí. Opět jde o to, že je pravděpodobné, že si miminko při focení řekne o kojení trošku častěji než doma a aby ho nezlobilo bříško, je dobré být připravený. Pokud si přejete fotky nahého miminka, tak další věc, kterou je dobré mít je náhradní oblečení pro sebe. Může se stát, a stává se, tu a tam nějaká nehoda a je dobré mít se do čeho převléknout. Pokud samozřejmě nekojíte, určitě mít s sebou přichystáno umělé mléko. Co naopak není potřeba je obléknout miminko na cestu do něčeho nepohodlného i když třeba hezkého. Stejně miminko hned svlékám a převlékám do něčeho svého a nebo vážu do šátku a tak bohatě postačí propínací pyžámka a nebo cokoliv jiného, co se snadno svléká, abychom miminko co nejméně rušili. 


NA CO SE JEŠTĚ PŘIPRAVIT

U tohoto focení je více než u jiných potřeba, aby byla pohodová atmosféra. Vůbec se nemusíte ničeho bát a nervozitu a obavy nechte klidně doma. Ateliér je vytopený bezmála na 30 stupňů tzn. miminku u mě bude krásně teploučko, ale vy se určitě trošku na tuto teplotu připravte a neberte si na sebe dlouhý rukáv. Focení trvá dlouho, ale opravdu se není čeho bát. Trvá okolo tří hodin, převážnou většinu focení zabere kojení a uspávání. Maminka (i tatínek pokud se účastní focení) jsou samozřejmě celou dobu přítomni a přihlíží, že se s jejich drahocenným pokladem neděje nic špatného a že se má dobře. U focení nikam nespěchám, pokud je miminko zvyklé půl hodinky se kojit, tak to není vůbec žádný problém a já ráda počkám. Pokud se focení účastní i starší sourozenec, je dobré mu focení s ohledem na jeho věk usnadnit. Protože převážnou dobu fotím miminko samotné, je pravděpodobné, že se sourozenec bude nudit a proto mu vezměte s sebou něco na zabavení. Pokud je to pro Vás možné, je i dobré řešení, že se starší sourozenec dostaví až na závěr focení na společné fotky.


KDY ZA FOCENÍ ZAPLATÍM

Platba probíhá v hotovosti v den focení. Pokud si vybere více fotografií, než jste si při focení zaplatili, částku je pak možné zaplatit na účet. Ceny za konkrétní balíčky a za fotografie nad rámec balíčků vždy najdete v sekci CENÍK.


KDY FOTOGRAFIE UVIDÍM

Maximálně do tří dnů od focení Vám odešlu odkaz s náhledy. Po načtení galerie náhledů, si sami vyberete fotografie, které budete chtít retušovat. Až bude Váš výběr kompletní, dáte ho jednoduše odeslat a mě se zobrazí datum, kdy jste výběr dokončili. Od tohoto data bude úprava fotografií trvat cca 4-5 týdnů (doba se může lišit v závislosti na aktuální vytíženosti). Hotové retušované fotografie Vám pak odešlu na email přes úschovnu tzn. na email obdržíte odkaz ke stažení.


MALOVANÉ FOTKY

Pokud sledujete mou práci na facebooku, asi Vám neuniklo, že publikuji fotky miminek, kde je okolí malované či digitálně upravené. Respektive Vás napadne, že miminko se asi nefotilo na lístečku od květiny a nebo na plstěném mořském koníkovi. Dříve jsem obrázky malovala pro rodiče „na míru“ dle jejich přání, ale to bylo nad mé síly, protože to bylo velmi časově náročné. Nyní bude na facebooku již vznikat portfolio obrázků, ze kterých si budete moci vybrat, jaký se Vám líbí. Cena fotografie miminka v tomto obrázku je 500Kč.


UKÁZKY Z NOVOROZENECKÉHO FOCENÍ

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram