O MNĚ

Zdravím všechny návštěvníčky svých stránek. V této záložce bych se Vám chtěla představit a zároveň se s Vámi dělit o nějaké ty své úspěchy. Jmenuji se Jitka Pšenková žiji v Lomu se svým manželem a dvěma krásnými dvojčátky. Focení mě baví, kam až má paměť sahá. Když mi bylo šestnáct let, dostala jsem k narozeninám svůj první fotoaparát a hned jsem cítila, že tohle nebude ten koníček, který Vás po roce omrzí. K bodu kde jsem teď, ale vedla dlouhá cesta a ta cesta ještě zdaleka nekončí. Zprvu to byl „jen“ velký koníček a já se s focením teprve seznamovala, ale k 18tinám jsem si přála svou první zrcadlovku a postupně začala fotit své kamarádky. Bavilo mě to, fotky se všem líbily a já jsem si říkala, proč to nedovést dál a nekoupit si nějaká ta záblesková světla? A když jsem si koupila světla a začala se seznamovat s focením ateliérového typu, tak proč to ještě kousek neposunout, mohla bych ty své modelky i líčit.

Udělala jsem si tedy vizážistický kurz a na delší dobu se zaměřila právě na focení glamour, portrétů, aktů apod. Pak jsem se ale i já stala maminkou a dala si na nějaký čas od focení pauzu. Když jsem se pak k focení vrátila, začala jsem se hodně zajímat o newborn fotografii. Začala jsem teprve z lehka pronikat do tajů polohování miminek, do těch záhad, jak jsou miminečka nádherně ostrá s překrásnou čistou pletí, dokonalé barevně a s úžasnými rekvizitami a začala jsem pozorovat práci předních českých i zahraničních newborn fotografů. Žádala jsem o rady ty nejlepší české fotografy a v různých skupinkách se dělila o své poznatky a přijímala kritiku a poznatky druhých, zkušenějších, kolegů. Najednou jsem se začala hodně zlepšovat, vidět chyby na své práci a eliminovat je. Nyní jsem byla přijata do mezinárodní asociace newborn fotografů. Prošla jsem kontrolou u předních světových fotografů, kteří shledali mou práci jako splňující jejich standardy a já se jako čtvrtá fotografka z celé České republiky zařadila mezi tyto špičkové fotografy!


Člověk se ale má celý život co učit a zdokonalovat a tak i dnes na sobě nepřestávám zdaleka pracovat a snažím se i já dál posouvat ostatní fotografy dopředu, stejně tak jako stále ti zkušenější posouvají mě.

Nechtěla jsem ale ani zanevřít na svou glamour vášeň a tak si focení dětí, rodin a miminek ráda zpestřuji nějakou tou slečnou, která si chce pozvednout sebevědomí a nechat si udělat krásnou památku, aby jednou až bude mít o pár vrásek více, mohla kouknout na fotky a říct si „nebyla já jsem to ale kost?“ A i v téhle oblasti jsem měla jeden nádherný úspěch, který mi udělal velkou radost. Když se má fotografie umístila mezi top 10 v magazínu inspire- digital or not fine art photography zaplesala jsem, jako malé dítě když vidí hromadu dárečků pod vánočním stromkem.

Na odkaz se můžete podívat zde

Dalším takovým pro mě krásným úspěchem byla spolupráce se svatebním salonem Delta. Paní majitelka mi velice ochotně zapůjčila hned troje překrásné šaty, abych mohla s krásnou slečnou realizovat svou fantazii. Stránky tohoto skvělého salónu naleznete ZDE

 

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram