SVATEBNÍ FOCENÍ

 

Ráda bych Vám tu nějak stručně shrnula podstatné informace a odpovědi na otázky, na které se mě často ptáte. Svatby od roku 2019 fotíme vždy ve dvou s mým manželem a tak nám žádný důležitý moment již neuteče.

Kdy se nejlépe poohlížet po svatebním fotografovi a zamlouvat termín?

Svatební focení se častokrát zamlouvá i s ročním předstihem. Je proto ideální se ozvat s poptávkou na termín focení záhy poté, co máte termín pevně zamluvený v místě konání obřadu a tedy víte jistě, že se s ním již nebude nijak hýbat.

Zaujaly Vás naše fotografie, ale nevíte kde a jak nás nejlépe kontaktovat?

Kontaktovat nás můžete přes email, facebook nebo telefonicky. Pokud uvažujete jen o malém balíčku svatebního focení, není nutná žádná předsvatební schůzka a můžeme se dohodnout pouze touto elektronickou cestou.

Co je dobré si před konáním svatby ujasnit?

Určitě je nezbytné ujasnit si veškeré podrobnosti týkající se míst a časů. U středních a velkých balíčků focení, je více než vhodné, domluvit se na předsvatební schůzce, kde si vše společně upřesníme a na všem se domluvíme. V závislosti na zvoleném balíčku nás bude určitě zajímat:

Máte zájem o líčení a účes od nás?

Často nevěsty, kterým fotíme svatbu i líčím a češu. V tomto případě je určitě více než vhodné udělat i zkoušku líčení a účesu, abychom se vyhnuli odlišným představám a nevěsta se ve svůj den cítila perfektně.

Máte zájem o focení příprav nevěsty?

Nemusíte se bát, že pokud Vás líčím nebo češu já, byste přišli o fotky z příprav nevěsty. Obvykle již na přípravy jezdíme s manželem spolu a zatímco já zkrášluji nevěstu, manžel fotí momentky z příprav nevěsty. Samozřejmě je to doba, která je již započítána do času focení a je třeba proto zvolit vhodný balíček svatebního focení.

Kde se budou přípravy konat a kolik je na ně vyhraněno času?

Určitě nás bude zajímat v kolik hodin přípravy začínají, kde se budou konat a kolik je na ně vyhraněno času.

Pokud se přípravy nevěsty nekonají v místě obřadu, v kolik hodin se odjíždí na obřad a kam?

Další z důležitých informací, které je třeba si ujasnit je čas odjezdu na obřad a také místo a čas konání obřadu. Pokud se obřad nekoná v okolí měst Mostu a Litvínova, musím do ceny zahrnout i náklady na cestování.

Je nevěsta utajená, či nikoliv?

Je-li nevěsta utajená, obvykle fotím nevěstu před obřadem já a ženicha a hosty manžel. Je proto třeba si upřesnit, kde nevěsta před obřadem bude, abych mohla být po celou dobu s ní.

Pokud se na hostinu přejíždí do jiného místa, v kolik hodin se odjíždí?

Pokud je mezi obřadem a hostinou/odjezdem na hostinu časový prostoj, fotíme po obřadu společnou fotku všech a případně skupinkové fotky s rodiči, svědky, sourozenci apod.

Probíhají před hostinou nějaké tradice?

Před hostinou se často konají tradice jako je zametání střepů z talíře, připíjení apod. určitě je dobré, když o nich víme nebo naopak když nás upozorníte, že tyto tradice si nepřejete a nebudou se tedy odehrávat.

Budete stát focení průběhu hostiny?

Vzájemné „krmení“ nevěsty a ženicha, slavnostní oběd či raut bývá samozřejmostí u středních a velkých balíčků svatebních focení. Pokud s Vámi trávíme více hodin, jsme rádi, když myslíte s občerstvením i na nás, pokud bychom občerstvení neměli zajištěné od Vás, vyhrazujeme si možnost opustit svatbu v domluvenou dobu na dobu jedné hodiny, abychom se mohli najíst v nějaké nejbližší restauraci. Tato hodina bude započítána do doby, kterou na svatbě trávíme.

Krájení dortu, házení kytice a jiné důležité body programu.

Není to nezbytné, protože ve svatební den jsme neustále s Vámi a fotíme všechny důležité momenty, ale je lepší vědět jaké máte podstatné a zajímavé body v programu, které byste určitě chtěli mít zvěčněné.

Vyhrazený čas na portrétní focení novomanželů

Jedna z nejdůležitějších věcí, které je potřeba si domluvit, je kdy budete mít v programu čas pro focení svatebních portrétů novomanželů. Přestože svatební focení je spíše reportážní focení, kdy je cílem co nejvěrohodněji zachytit průběh svatby a emoce, které na ní jsou cítit. Nedílnou součástí jsou i svatební portréty novomanželů samotných. Pokud je to jen trochu možné s ohledem na program, je dobré toto focení posunout do pozdějších hodin, kdy už slunce není vysoko na obloze. Často fotíme tyto fotografie po obědě, před krájením dortu a když je pak možnost a čas tak ještě i v pozdějších hodinách. Nemusíte se bát, že bychom nevěstu a ženicha ukradli na nějakou dlouhou dobu. Snažíme se focení situovat tak, aby hosté byli v danou dobu zabavení a focení netrvalo příliš dlouho. U malých svatebních balíčků se focení těchto portrétů koná po focení obřadu a skupinkových fotek.

Kdy za focení zaplatím?

Nebereme si žádné zálohy na focení svateb, nicméně v den focení je třeba, aby již bylo focení zaplaceno v plné výši.

Kdy fotografie uvidím?

Pokud máme možnost uveřejnění fotek, děláme v následujících dnech několik „ochutnávek“, které uveřejňujeme na sociálních sítích. Všechny fotografie pak předáváme do cca 4-5ti týdnů od konání svatby. Dle zvoleného balíčku buď na USB Flash disku a nebo v dárkovém balení. Dárkové balení obsahuje dřevěnou krabičkou s gravírovaným logem, stylový USB Flash disk s fotografiemi, několik námi vybraných tištěných fotek na prémiovém fotografickém „silk“ papíru, na kterém nezůstávají otisky prstů, ve velikosti 13×18 cm.

Co se na fotkách retušuje a co nikoliv?

Svatební fotky pojímám jako reportážní focení, kde se snažím zachytit průběh dne a jeho atmosféru, aniž bych do něj nějak výrazně zasahovala. Fotím tedy hosty, jak si spolu povídají a nikoliv koukají do objektivu, děti, jak si hrají adod. Často tedy ve výběru najdete i fotku, kde budete z profilu, zezadu atd. Tyto fotky nijak neretušuji a upravuji čistě barevnou tonalitu, kontrast atd. Výjimkou jsou potom stylizované fotky novomanželů, které naopak režíruji a kde Vám poradím jak stát, kam se dívat atd. Z těchto fotek i několik vyberu a vyretušuji. To může obsahovat vyhlazení pleti, odstranění rušivých prvků ve fotografii apod.

Jednotlivé balíčky  a co je jejich obsahem?

 

Balíček focení „MINI“

Jedná se o základní balíček svatebního focení. Obvykle s manželem přijíždíme chvilku před příjezdem hostů na místo. Manžel dokumentuje skupinky hostů, já udělám pár fotek nevěsty před obřadem. Následuje focení obřadu a po té skupinová fotka všech hostů, jednotlivé skupinky (se svědky, s rodiči, se sourozenci apod.) a po té focení samotných novomanželů, kterým naše práce končí. Čas, který zde můžeme strávit, jsou maximálně tři hodiny. Uvedený čas u balíčků je vždy pouze maximální čas, který může být ovlivněn tím, zda se někam na focení novomanželů přesouváme, zda se jedná o církevní obřad apod. Pokud ale obřad není církevní a focení probíhá ve stejném místě, trvá toto focení okolo dvou hodin. Z nafocených snímků vyberu minimálně 100 fotografií, které pak předávám na USB flash disku cca do pěti týdnů od konání svatby.

 

Balíček focení „STŘEDNÍ“

Střední balíček obsahuje vše to, co je obsaženo v balíčku MINI, ale po focení manželského páru zůstáváme a fotíme ještě přípitek, oběd/raut a obvykle zůstáváme do krájení dortu. Celkový čas, který focením strávíme může být opět maximálně 5 hodin. Z celkového počtu nafocených snímků vybírám minimálně 200 fotek, které předávám na USB flash disku, v dřevěné dárkové krabičce a spolu s několika tištěnými ukázkovými fotografiemi.

Balíček focení „VELKÝ

Velký balíček svatebního focení začíná obvykle již focením svatebních příprav. Tedy líčení a česání nevěsty, oblékání, obouvání atd. Následuje opět focení všeho co obsahuje malý a střední balíček a zůstáváme i na focení prvních tanců a případně večerní zábavy. Celkový čas, který na svatbě strávíme může být maximálně 10 hodin. Z nafocených snímků vybírám minimálně 300 fotek, které předávám na USB flash disku, v dřevěné dárkové krabičce a spolu s několika tištěnými ukázkovými fotografiemi.

 

IMG 8969
« 2 z 32 »

 

undefined
« 1 z 142 »

 

IMG 7855-113
« 1 z 55 »

 

IMG 6226ochutnávka
« 1 z 33 »
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram