OBCHODNÍ PODMÍNKY

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Platné od 1. srpna 2019


OBJEDNÁNÍ FOTOGRAFICKÝCH SLUŽEB

Objednávat se můžete buď přes facebookové stránky (na facebooku mě najdete pod jménem „Fotografka Jitka Pšenková“), telefonicky nebo přes email. Objednávkový systém je v současnosti ovlivněn tím, že mám malé děti. Napište mi prosím v jakém měsíci, by se mělo focení konat, já si Vás napíšu do pořadníku a na konci předešlého měsíce se Vám sama ozvu a domluvíme konkrétní termín. Mějte prosím na paměti, že jsou dlouhé objednací doby a proto pište s několikaměsíčním předstihem.

Totéž platí pro focení newborn. Pište mi prosím už v těhotenství, ve kterém měsíci máte termín porodu, zapíšu si Vás na daný měsíc a na konci předešlého měsíce domluvíme termín, který v případě focení newborn budu brát pouze, jako orientační a budeme se s ním pokoušet dále operovat, dle aktuální situace.

NA RYCHLOFOCENÍ SE SAMOSTATNĚ NEOBJEDNÁVEJTE. Nelze domluvit individuální termín pro rychlofocení. Termíny na rychlofocení se vyhlašují vždy veřejně. Více informací k rychlofocení naleznete zde

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumění s nimi, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, jakým fotografuji


CENA FOTOGRAFICKÝCH SLUŽEB

Aktuální ceník naleznete na webových stránkách v sekci „Ceník“


SPLATNOST

Za focení se platí v den fotografování. V případě, že si vyberete fotografie nad rámec balíčku, můžete doplatek zaslat na účet. Fotografie pak v tomto případě zasílám až po připsání zbylé částky na účet.


KDY SE DOSTAVIT NA FOCENÍ A JAK DLOUHO TRVÁ

U samostatných focení se jedná přibližně o hodinové focení.

Focení newborn trvá 2-4 hodiny a veškeré potřebné informace naleznete v sekci „Důležité informace“ „Focení dětí“

Rychlofocení trvá cca 20 minut

Pokud se dostavíte pozdě, okrádáte tím sebe o čas vyhraněný na focení.

Pokud se nedostavíte vůbec, bez předchozí omluvy (byť by byla chvíli před focením) a nejste ochotni uhradit mi ušlý zisk za focení, na focení Vás již více nepřijmu.


KDO VYBÍRÁ FOTKY K RETUŠI A JAK

Fotky si vybíráte sami ze zaslaných náhledů. Odešlu Vám odkaz spolu s příslušným heslem na email a vy následně označíte fotografie, které chcete upravit. Od zaslání vašeho výběru fotografií bude úprava trvat cca 4 až 5 týdnů. Pokud se domluvíme na tom, že fotky vyberu já, nelze můj výběr reklamovat ani fotografii vyměnit za nějakou jinou.

Přestože se velice snažím, aby každý odcházel z kvalitními fotografiemi a kdo u mě byl ví, že pro to dělám maximum, nemohu ručit za spolupráci všech členů rodiny a nepodaří-li se v deklarovaném časovém rozpětí nafotit dostatečný počet kvalitních fotek, nemůže to být přičítáno na vrub fotografa.  Stejně tak to není důvod ke snížení mého finančního ohodnocení dané zakázky.

U svatebních fotografií konečný výběr odevzdávaných fotografií klientovi je zcela na mém výlučném uvážení, vždy je ovšem dodržen a zaručen garantovaný počet v rámci zvoleného balíčku. Výběr fotografií je projevem autorského přístupu a mého fotografického stylu.

Pokud se ke mě objednáváte na focení, akceptujete můj fotografický styl. Vybírejte z náhledů takové fotografie, které se Vám líbí a nikoliv fotky, kde chcete „něco“ odstranit nebo předělat. Základní retuš obsahuje úpravu barevné tonality, světla, pupínků maximálně nějaká modřina, škrábanec apod. Naopak neobsahuje složité úkony, jako je retuš nesundaných hodinek, mazání či retušování větších částí fotografie, zužování některé části těla atp. Takové úkony považuji za nadstandardní retuše a bude účtováno 250 Kč navíc ke stanovené ceně za každou takto retušovanou fotografii. Z každého focení zasílám dostatečný počet fotografií pro kvalitní výběr. Zároveň specifické požadavky se mnou prosím konzultujte před focením. Pokud přímo na focení budete mít takový požadavek, který jde proti mému stylu fotografování, vyhrazuji si možnost odmítnout vyhovět.


DODACÍ LHŮTY

Odkaz na náhledy fotek obdržíte do cca tří dnů od focení.

Po dokončení Vašeho výběru je třeba mě kontaktovat, že je Váš výběr kompletní a že se nebude již měnit. Od této doby bude doba dodání cca 4 až 5 týdnů. Doba se může mírně měnit v závislosti na aktuální vytíženosti.

U rychlofocení je doba dodání stanovena vždy v informacích, které uveřejňuji spolu s vyhlášením termínů.

Fotografie obdržíte v základní ceně pouze v elektronické podobě a zasílám je přes úschovnu na Vámi uvedený email.

Ze samostatných focení obdržíte POUZE RETUŠOVANÉ fotografie. Neodesílám žádné neretušované snímky a náhledy, které posílám, nelze stáhnout ani s nimi jinak nakládat!

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram